Advanced Search

Autor Wątek: ZAPYTANIE Z MEILA do KLUBU od Jarka -------- wstawi? B@X  (Przeczytany 3520 razy)

9 Lipiec 2004, 08:17
Przeczytany 3520 razy

BAX

• Gość
Witam Pa?stwa Serdecznie

Wiem, ?e nie nale?? do klubu ale mo?e kto? z Pastwa podzieli si? swoimi do?wiadczeniami:

Zwracam si? do Pa?stwa z ogromn? pro?b? o udzielenie mi informacji.
Chcia?bym us?sze? opinie od autoryzowanych fachowców marki BMW.

Posiadam BMW 730 z instalacj? LPG zwyk?? z mieszalnikiem.
Ale to nie w tym problem chociarz nie wiem czy nie ma jakiego? powi?zania.

A wi?c:
Zagotowa?o mi p?yn ch?odniczy i poprostu go gdzie? wci??o nie ma go w obiegu. Podejrzewam, ?e poszed? razem ze spalinami, poniewa? z wydechu szed? taki bia?y dym dziwnie ?mierdzia? jaby w?a?nie spala? co? takiego.
Pytanie moje jest takie czy mo?e by? to zwi?zane z ?le wyregulowan? i ustawion? instalacj? gazow??
A mo?e trzeba przerobi? instalacj? na wielopunktowy wtrysk?
A mo?e instalacja nie ma nic z tym wspólnego tylko poprostu wydmucha?o uszczelk? pod g?owic??
objawy s? takie, ?e w??e, które id? do ch?odnicy s? bardzo twarde a te które odchodz? u do?u s? zimne, nie grzej? si?. My?la?em, ?e to jest termostat ale gdy go wymontowa?em  i dola?em p?ynu sytuacja znów si? powtarza?a.
Pytanie jeszcze moje jest takie, czy po wymianie uszczelki pod g?owic? a przy z?ej inst gazowej mo?e j? znów wydmucha??

Bardzo b?d? wdzi?czny za rad?, poniewa? na moim terenie (podkarpacie) nikt nie jest mi w stanie udzieli? takiej informacji i pomóc.

Z góry wielkie dzi?ki.

9 Lipiec 2004, 09:42
Odpowiedź #1

Offline Michael

• Administrator

• 10.694
  • E30 325i '88

• Koty brytyjskie
ZAPYTANIE Z MEILA do KLUBU od Jarka -------- wstawi? B@X
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Lipiec 2004, 09:42 »
Witam, moim zdaniem to wina uszczelki pod g?owic? na 99%, w 1% mo?e by? p?kni?ta g?owica ale to ma?o prawdopodobne, bia?y dym z wydechu to na pewno spalany p?yn z ch?odnicy. Zak?adam, ?e nigdy nie by?a zdejmowana g?owica, zatem i wymieniana uszczelka, samochód ma pewnie du?y przebieg i do tego jeszcze LPG (to wy?sza temperatura pracy silnika), mia?a prawo strzeli? uszczelka. Dla pewno?ci po zdj?ciu g?owicy oddaj j? do warsztatu na sprawdzenie szczelno?ci (p?aszcza wodnego), a zimny dolny w?? od ch?odnicy to mo?e by? efekt zapowietrzenia uk?adu.
Pozdrawiam.
E21 318i 82
E30 318i 86
E34 525i 91
E30 325i 88
E34 530iT 93
E39 M5 99

9 Lipiec 2004, 21:21
Odpowiedź #2

baskecior

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Lipiec 2004, 21:21 »
dla mnie to oczywiste: uszczelka pod g?owic? na 100%

10 Lipiec 2004, 17:27
Odpowiedź #3

Offline Michał

• 777
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2004, 17:27 »
a jeszcze mo?e  to by? pompa wody  bo jesli nie termostat to czemu w??e na dole s? zimne
jak nie b?dzie chodzi?a to bardzo szybko sie zagotuje..
i wydmucha uszczelke
a instalacja nie ma tu nic do tego .. czy to b?dzie wtrysk czy zwyk?y "kranik"  na wtrysku napewno b?dzie lepiej chodzi?... prawda ZIBI..;)

Pozdrawiam Micha?
Masz za słabe auto  ? Chcesz mieć szybsze ? Chcesz mieć większy silnik ?  
Chcesz mieć większe hamulce ? Chcesz mieć twardsze niższe zawieszenie ?
Chcesz mieć szperę ? 
Jeśli TAK i Cię stać -  mogę Ci w tym pomóć ;) :) 
692 111 445

10 Lipiec 2004, 22:16
Odpowiedź #4

Offline Michael

• Administrator

• 10.694
  • E30 325i '88

• Koty brytyjskie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec 2004, 22:16 »
Micha?, s?usznie zauwa?y?e?, mo?e to i pompa lecz po 1 p?yn znik? wi?c zdj?cie g?owicy pewne, bo z?apa? temp i szlag trafi? uszczelk? a po 2 ja dopatruj? si? jeszcze innej przyczyny, mog?o by? tak, ?e uszczelka pierwsza zawiod?a i cz??? p?ynu zosta?o spalone, wtedy zbyt niski stan ch?odziwa te? si? zagotuje. Ciekawe jak by?o, mo?e w?a?ciciel auta nam odpisze po usuni?ciu usterki.
E21 318i 82
E30 318i 86
E34 525i 91
E30 325i 88
E34 530iT 93
E39 M5 99

12 Lipiec 2004, 09:05
Odpowiedź #5

zibi

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2004, 09:05 »
Wtrysk to inny ?wiat,ale co do braku p?ynu to 99%uszczelka;zimne w??e chm my?l? ?e uk?ad by? nie odpowietrzony,mo?e parownik wy?ej ni? ch?odnica i brak mo?liwo?ci odpowietrzenia fabrycznym odpowietrznikiem
pozdrawiam zibi

12 Lipiec 2004, 15:28
Odpowiedź #6

Jarek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2004, 15:28 »
Cze?? wszystki , którzy zainteresowali si? moim tematem.

Sci?gn??em g?owice i uszczelka walni?ta na 100%. Uszkodzona jest w?a?nie przy otworach wodnych.
G?owica sprawdzona i jest chyba OK. Nie by?a na sprawdzaniu szczelno?ci poniewa? w mojej okolicy czyli w tzw zadupiu nie mog? nigdzie tego sprawdzi? ale zaufany mój mechanik zapewnia mnie, ?e jest w 100 % dobra. Uszczelka chyba nigdy nie by?a wymieniana poniewa? by?a oryginalna ze znaczkiem BMW.
Przyznaj?, ?e mam troch? stracha przed tym jak za?o?y si? now? czy nie wypali j? po np. miesi?cu jazdy.
Powiem Wam, ?e znajomy który mi to robi powiedzia?, ?e silniczek jest ige?ka i dobrze zadbany.

Co musz? jeszcze sprawdzi? i zrobi? by sytuacja si? nie powtórzy?a.
Dajcie zna?!!

Micha? Andrzej pisa?, ?e dopatruje si? innej usterki?
Jakiej? daj odpowied?.

Dzi?ki jeszcze raz za odpowiedzi.

Jarek E32

12 Lipiec 2004, 16:32
Odpowiedź #7

Offline Michael

• Administrator

• 10.694
  • E30 325i '88

• Koty brytyjskie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2004, 16:32 »
Chodzi?o mi o inn? przyczyn? ni? uszkodzona pompa wodna. A przy okazji tej naprawy to splanuj jeszcze g?owic? lub cho? troch? j? zabiel je?li nie jest pokrzywiona po przegrzaniu silnika, a my?l? ?e mog?a si? pokrzywi?. Dotarcie zaworów w gniazdach na przylgni te? by si? przyda?o zrobi?, uszczelnisz je w ten sposób i poprawisz kompresje. Je?li chodzi o uszczelk? to kup tylko markow? z Goetza lub Elringa, te przy gazie wytrzymaj? d?u?ej.
Pozdrawiam.
E21 318i 82
E30 318i 86
E34 525i 91
E30 325i 88
E34 530iT 93
E39 M5 99