Advanced Search

Autor Wątek: [E39] Problem z zegarami i centralnym zamkiem  (Przeczytany 232 razy)

6 Kwiecień 2018, 18:14
Przeczytany 232 razy

Offline jarek922

• 13
[E39] Problem z zegarami i centralnym zamkiem
« dnia: 6 Kwiecień 2018, 18:14 »
Witam wszystkich. Mam dosyć nietypowy problem w swojej e39. Szukałem podobnych problemów w internecie, ale nie mogłem nic znaleźć. Może ktoś miał z forumowiczów podobny problem i go rozwiązał.. Otóż po przekręceniu zapłonu wskazówka temperatury na zimnym silniku rośnie do 1/4 skali i następnie opada. Następny problem jest z obrotomierzem, obroty pokazuje w porządku, natomiast w momencie zgaszenia silnika wskazówka od obrotów zatrzymuje się na około 1000 i nie opada, trzeba jeszcze raz przekręcić kluczyk nawet w pozycję 1 i wskazówka opada. Ale to nie koniec problemów. Po takiej operacji nie da się zamknąć auta centralnym zamkiem ani z kluczyka ani z pilota. Zamykając z kluczyka zamykają się tylko drzwi kierowcy. Gdy ściągnę klemę minusową na 2-3 sekundy i podepnę to działa centralny zarówno z pilota jak i z kluczyka. Oczywiście jak przekręcę zapłon to znowu nie zamyka.. Przyciskiem na konsoli mogę zamknąć normalnie, natomiast z kluczyka i pilota nie .. Oświetlenie kabiny reaguje prawidłowo, tzn przy wciśnięciu przycisku zamykania na pilocie światło w aucie gaśnie, ale nie zamyka zamków. Jeśli z kolei zamknę auto ręcznie to po 1 dniu stania rozładuje akumulator. Dodaję filmik jak wygląda sprawa z zegarami.
https://www.youtube.com/watch?v=J8iXlDZ7Tgo

21 Sierpień 2018, 11:50
Odpowiedź #1

Offline Antoniaz

• 1
Odp: [E39] Problem z zegarami i centralnym zamkiem
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2018, 11:50 »
I'm going to use this forum because of the content I'm interested in.