Advanced Search

Autor Wątek: Pierwszy mod :)  (Przeczytany 276 razy)

15 Styczeń 2018, 19:50
Przeczytany 276 razy

Offline XM195

• 7
Pierwszy mod :)
« dnia: 15 Styczeń 2018, 19:50 »
Hej, jestem szczęśliwym posiadaczem 46 z 99' sukcesywnie przerabianej na polifta przez poprzedniego właściciela. Jako że już zrobiłem ją na 100% sprawności i bezpieczeństwa przyszła kolej na fajne pomysły.
Z racji, że kończą mi się już powoli tarcze pomyślałem że na sezon letni zmienię sobie je na te pod tarcze 325/320 z 330i.
Z tego co myślę potrzebuję zacisków, jarzm (zazwyczaj w komplecie), osłon pod te większe tarcze, no i oczywiście nowych tarcz i klocków.
Pomyślałem kompleksowo i chcę nowo nabyte zaciski zregenerować i pomalować, tarcze oczywiście też nowe. Moim wyborem myślę będą wiercone Mikody, gdyż miałem je już w kilku samochodach i raz uratowały mi dupsko :)
Ogólnie myślę że fajnie się wszystko układa zwłaszcza że pod 17" felgi ori bmw powinny się zmieścić.

Co sądzicie? Chętnie przyjmę wszelkie wskazówki czy porady :) Zwłaszcza jeśli ktoś ma na zbyciu takie zaciski, albo znacie kogoś kto fajnie przeprowadza takie regeneracje z malowaniem proszkiem albo farbą trwałą.

28 Czerwiec 2018, 14:48
Odpowiedź #1

Offline XM195

• 7
Odp: Pierwszy mod :)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2018, 14:48 »
Odgrzebuję własny wątek.
Jesteśmy na dobrej drodze do przełożenia wszystkiego. Jedna tylko rzecz która mnie wstrzymuje to brak ręcznego. Słyszałem że jest na to metoda polegająca na obróbce u tokarza. Czy ktoś zna temat i mógłby mi go przybliżyć? Byłbym bardzo wdzięczny

29 Czerwiec 2018, 10:59
Odpowiedź #2

Offline XM195

• 7
Odp: Pierwszy mod :)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2018, 10:59 »
Ok, obgadałem z gościem, rzeczywiście jest to wykonalne, ale i tak trzeba się szarpać z łożyskiem i tarczą kotwiczną, więc zostawimy tył jak jest, będzie tylko ładnie odświeżony. Zostawię sobie te zaciski, jak kiedyś będzie trzeba zmienić łożysko to wtedy wejdą te zaciski.
Przód wchodzi od 3.0, więc będzie kozak, tył też nowe tarcze w serii wiercone i nacinane od Mikoda. Za tydzień będzie zrobione to wrzucę zdjęcia. Tzn nie że tydzień będą robić tylko termin mam  ;)