Advanced Search

Autor Wątek: Ciekawostki  (Przeczytany 108002 razy)

18 Grudzień 2017, 19:47
Odpowiedź #990

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #990 dnia: 18 Grudzień 2017, 19:47 »
Słyszałem że 80% Polaków jest niezadowolona z funkcjonowania sądów.
Czy to oznacza ze 80% Polaków miało już kontakt z sądami?
Czyli 80% Polaków to niesłusznie skazani przestępcy?
Jak to jest? Marlik, Maciej, napiszcie coś ;)

19 Grudzień 2017, 07:27
Odpowiedź #991

Offline DRIVER

• 1.130
  • Memento mori..... E39 525 Power Diesel :)

« Odpowiedź #991 dnia: 19 Grudzień 2017, 07:27 »
A jak myślisz,czy można być zadowolonym z funkcjonowania sądów w naszym cudowny kraju,gdzie mordercy i gwałciciele chodzą po ulicy,a ludzie za batonika skradzionego z głodu w sklepie lub pana x który miał problem ze spłata kredytu odsiadują wyroki?  Mam przykład również po sobie..... Sąd skazał mnie na 2 lata w zawieszeniu na 5 za niewykonanie rozkazu-"szkolenie" młodego rocznika,chyba nie muszę wyjaśniać co znaczy takie "szkolenie" w wojsku....  Oczywiście po 5 latach w mundurze ze służbą zawodową mogłem się pożegnać. Czy jestem wobec tego przestępcą?
"Jeżdżę na glebie bo mam lęk wysokości"
E39 525 tds

19 Grudzień 2017, 17:35
Odpowiedź #992

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #992 dnia: 19 Grudzień 2017, 17:35 »
Naturalnie że Ty możesz być niezadowolony z pracy sądu, już sam wpis "karany" powoduje że wielu stępluje Ciebie jako kryminalistę.
Ale mnie bardziej interesuje skąd wzięło się te 80% niezadowolonych, to jest większość ludności Polski z dziećmi włącznie.
Możesz sobie wyobrazić że np. wielu obywateli jest niezadowolona z pracy sądu, mimo że nigdy w sądzie nie byli, ponieważ uważa że powinieneś być rozstrzelany?

19 Grudzień 2017, 19:18
Odpowiedź #993

Offline DRIVER

• 1.130

« Odpowiedź #993 dnia: 19 Grudzień 2017, 19:18 »
Wydaje mi się że te 80%to chyba chodzi o "dorosłych"  I podejrzewam że 100% miało kontakt z kimś kto miał do czynienia z sądem,stąd to niezadowolenie,jakby nie patrzeć to jednak czyjś syn albo córka obojętnie co zrobił
E39 525 tds

20 Grudzień 2017, 17:35
Odpowiedź #994

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #994 dnia: 20 Grudzień 2017, 17:35 »
No i stało się, art.7 czyli "Opcja atomowa" .
Kurdupel tak wymachiwał szabelką że się doigrał, a Polacy będą za to płacić.
Te 80% niezadowolonych to propagandowa wielkość która niby popiera zmiany w sądownictwie, czyli na własne życzenie powoli wychodzicie z UE.
Dzisiaj rozmawiałem ze znajomkiem który wyraził takie ciekawe zdanie: "Polska za dużo płaci do UE i tylko Niemcy się na tym bogacą, trzeba z tym skończyć".
Podobno większość w jego "parafii" jest podobnego zdania.
Szkoda mi tylko Macieja, będzie potrzebował wizę żeby pojechać do swojego "wolnego kraju".
...ale spoko, Ty i Woytas macie u mnie zaproszenia gwarantowane ;)

21 Grudzień 2017, 19:00
Odpowiedź #995

Offline Woytas

• klubowicze

• 8.567
  • E34 525i M20B25 1990 (sedan) :)

« Odpowiedź #995 dnia: 21 Grudzień 2017, 19:00 »
Dziękuje za zaproszenie ale ja nie mam dywaniku aby klękać na ulicy :)

21 Grudzień 2017, 19:09
Odpowiedź #996

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #996 dnia: 21 Grudzień 2017, 19:09 »
A po co Tobie dywanik? Do zbierania szparagów dostaniesz nakolanniki ;D
Cieszę się ze znowu tutaj jesteś ;)

21 Grudzień 2017, 23:33
Odpowiedź #997

Offline marlik

• klubowicze

• 5.652
  • E39 528 na bogato.

« Odpowiedź #997 dnia: 21 Grudzień 2017, 23:33 »
Milaka póki co ten art 7 to też straszenie i nic więcej. Żeby to nastąpiło to są długie procedury i jednocześnie jednomyślność rządów członkowskich. Takiej póki co nie ma bo możemy liczyć na Węgrów i mało prawdopodobne jest to, że zmienią zdanie. Jednak to polityka i zawsze istnieje jakaś nawet nikła szansa, ze ktoś w taki czy inny sposób wpłynie na decyzję Węgier i "{kurczaczek} zbita".
WYCIECZKI, WAKACJE, ZWIEDZANIE dla każdego i na każdą kieszeń. Zapraszam do kontaktu.

22 Grudzień 2017, 15:07
Odpowiedź #998

Offline MACIEJ-EK

• klubowicze

• 892
« Odpowiedź #998 dnia: 22 Grudzień 2017, 15:07 »
Perdolicie za przeproszeniem, jak potłuczeni. Polska jest krajem suwerennym, pomimo członkostwa w UE i wg mnie wtrącanie się tej śmiesznej unii w politykę naszego kraju powinno mieć tyle, co np. sprzeciw naszego rządu wobec poczynań wewnętrzne Angeli, czyli nic!!!.Dla nieuświadomionych, ponad połowa Niemców nie zgadza się z polityką Merkelowej, czyli i jednocześnie z polityką  starej unii. Tylko o tym się nie mówi.Millaka, psioczysz na polski rząd a sam, pewnie jeszcze pracujesz i część tego co wypracujesz oddajesz na "biednych"uchodźców, zresztą ja też muszę oddawać. Tymczasem łajzy łażą w niezłych ciuchach, z nowoczesnymi telefonami w łapie, nie płacą za prąd, wodę , czynsz, ogrzewanie, śmieci i jeszcze dostają od państwa niemieckiego kieszonkowe. I to wg Was jest ok ???.Ja każdego dnia zaczynam o 5 ej a w obozach uchodźców sielanka. Latem tylko przed barakami stada nygusów na leżakach albo tabuny frajerów w okularach na rowerkach. Ot, życie.  Uprzedzając Millakę, nie pracuję przy szparagach  8)
Ganiam hulajnogą, bo lubię świat bez pedałów.

Używam polskich znaków diakrytycznych- w końcu to ma znaczenie.Robisz komuś łaskę czy robisz komuś laske...

Wcześniej  E32 730,E39 520, E38 740, E46 320. Obecnie E38 735, E46 330Ci

22 Grudzień 2017, 18:06
Odpowiedź #999

Offline marlik

• klubowicze

• 5.652
  • E39 528 na bogato.

« Odpowiedź #999 dnia: 22 Grudzień 2017, 18:06 »
Maciejek jakoś nie bardzo rozumiem twój wybuch... rozmowa jest merytoryczna. Ktoś o coś pyta, ktoś mu odpowiada i tyle. Nikt nie bluźni i nikt się nie unosi. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i wg swoich przekonań odpowiadać na zadawane pytania. A odnośnie tego braku poparcia dla Merkelowej to ostatnio były wybory u sąsiadów i jej partia wygrała. Nie z taką przewagą jak poprzednio ale wygrała.
A co do naszej krajowej sytuacji to owszem obecna władza wygrała w wyborach, ale niestety tworzą atmosferę "jak nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam". To prowadzi do państwa totalitarnego, a w skrajności do dyktatury.
WYCIECZKI, WAKACJE, ZWIEDZANIE dla każdego i na każdą kieszeń. Zapraszam do kontaktu.

22 Grudzień 2017, 18:15
Odpowiedź #1000

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #1000 dnia: 22 Grudzień 2017, 18:15 »
Maciej, widzę że Ty nie bardzo rozumiesz co się dzieje, dlatego spróbuję Tobie to jakoś wyjaśnić.
To nie ma nic wspólnego z Merkel, Niemcami, murzynami czy innymi uchodźcami.
Polska wstępując do Unii zobowiązała się do przestrzegania wielu unijnych praw, w tym praworządności.
Teraz kiedy ustrój demokratyczny leży w gruzach i zbliża się powoli do dyktatury UE zareagowała i uruchomiła art. 7.
Ten art. został uruchomiony pierwszy raz, tzn. Orban był już blisko i szybko się wycofał wiedząc czym to grozi.
Teraz UE nie może sobie pozwolić na pobłażliwość, to może doprowadzić do tego że inne kraiki będą chciały deptać unijne prawa.
Dlatego myślę że następują ciężkie czasy dla Polaków.

23 Grudzień 2017, 13:35
Odpowiedź #1001

Offline Woytas

• klubowicze

• 8.567
  • E34 525i M20B25 1990 (sedan) :)

« Odpowiedź #1001 dnia: 23 Grudzień 2017, 13:35 »
Napisałem o dywaniku bo gdybym był w Niemczech to teraz ta rzecz jest na topie. Sala Malejkum arkadaš :)

2 Styczeń 2018, 17:52
Odpowiedź #1002

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #1002 dnia: 2 Styczeń 2018, 17:52 »
Słyszałem o nowych przepisach wchodzących w życie w tym roku :)
Czy to prawda że po zrobieniu prawa jazdy, trzeba będzie jeździć z naklejonym zielonym listkiem?
To prawie jak dyskryminacja :)

4 Styczeń 2018, 14:51
Odpowiedź #1003

Offline marlik

• klubowicze

• 5.652
  • E39 528 na bogato.

« Odpowiedź #1003 dnia: 4 Styczeń 2018, 14:51 »
Milaka, nie wiem czy to jest nowy przepis, ale dawno temu takie coś obowiązywało u nas.

4 Styczeń 2018, 18:25
Odpowiedź #1004

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #1004 dnia: 4 Styczeń 2018, 18:25 »
Kiedyś, za komuny, listek nie był obowiązkowy tylko dobrowolny :) i mimo że wywoływało to uśmieszek u starych kierowców to był akceptowany.
Dzisiaj, kiedy panuje wojna na drogach i kultura jazdy bardziej przypomina walki gladiatorów niż dojazd z A do B, to będzie horror dla posiadaczy listków :)
Trzeba też pamiętać że tatuś, dający synkowi swoje auto, będzie musiał też nalepić listek :)
Ile będzie trwała kadencja dla świeżych kierowców? Rok?

5 Styczeń 2018, 08:00
Odpowiedź #1005

Offline MACIEJ-EK

• klubowicze

• 892

Używam polskich znaków diakrytycznych- w końcu to ma znaczenie.Robisz komuś łaskę czy robisz komuś laske...

5 Styczeń 2018, 18:10
Odpowiedź #1006

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #1006 dnia: 5 Styczeń 2018, 18:10 »
Te przepisy wyglądają tak jakby miały zniechęcić do robienia prawka :)
...ciekawy komentarz:
Cały sytem zaczyna być tak zagmatwany że po prostu należy wprowadzić zakaz poruszania się po drogach publicznych osób bez doktoratu z Prawa o ruchu drogowym. [...]

5 Styczeń 2018, 18:18
Odpowiedź #1007

Offline MACIEJ-EK

• klubowicze

• 892
« Odpowiedź #1007 dnia: 5 Styczeń 2018, 18:18 »
Myślę, że problem tkwi odrobinę w naszej, Polaków mentalności. Każdy był kiedyś młody i każdy chciał zawojować świat ale to było kiedyś. W tej chwili większość 20-sto parolatków - prawko, auto i but. Czasem dochodzi alkohol, prochy. Dlatego pewnie większość ubezpieczalni największą grupą ryzyka obejmuje ludzi 20-25 letnich.

6 Styczeń 2018, 02:15
Odpowiedź #1008

Offline marlik

• klubowicze

• 5.652
  • E39 528 na bogato.

« Odpowiedź #1008 dnia: 6 Styczeń 2018, 02:15 »
Moim zdaniem "zielony listek" to "ukłon" w stronę elektoratu PIS. Tak samom jak kilka innych projektów np "Pegaz" czy "Sonda" w programach TV, powrót do 8 letniej szkoły. Moim zdaniem chodzi o to, że ludzie teraz w wieku 50+ mówią"... za naszych czasów to było to i tamto" i po prostu robią tego typu zmiany bo to jest powrót do "starego", które zapamiętaliśmy jako lepsze. A tak naprawdę nie trzeba "piętnować" kierowców tylko zmienić i ulepszyć system kształcenia, który teraz ukierunkowany jest na "zdanie egzaminu", a nie na naukę jazdy no i sam egzamin ukierunkowany jest na drenaż kieszeni a nie sprawdzenie umiejętności. Tak samo jak zmiana szkoły nie zmieni kształcenia.

6 Styczeń 2018, 14:25
Odpowiedź #1009

Offline chemik211

• 3.632
  • E23 to wielkości początek

« Odpowiedź #1009 dnia: 6 Styczeń 2018, 14:25 »
marlik Co do szkoły to jeśli wróci system(program) edukacji stary to akurat dzieci zaczną się coś uczyć bo teraz to jedynie testy a to jest błąd ,tak samo program nauczania jest bardzo słaby i najbardziej co mnie boli to w-f w szkołach , czyli nic nie robienie i zwolnienia, to jest chore, teraz byłem na kursie przygotowawczym w wojsku 4miesiące i młodzież obecna to jest tragedia,

8 Styczeń 2018, 09:51
Odpowiedź #1010

Offline DRIVER

• 1.130

« Odpowiedź #1010 dnia: 8 Styczeń 2018, 09:51 »
E39 525 tds

8 Styczeń 2018, 17:47
Odpowiedź #1011

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #1011 dnia: 8 Styczeń 2018, 17:47 »
Nie wiem czy cofanie systemu nauczania do czasów PRL to dobry pomysł.
...naturalnie jak "Oda do Jarosława Kaczyńskiego" stanie się lekturą obowiązkową, to na pewno poziom wykształcenia wzrośnie.

Oda dla
JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO
PRZYWÓDCY NARODU, ZWYCIEZCY W WYBORACH

Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze,
Ty , który od nowa polską godność wskrzeszasz,
Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze,
To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz.

Tyle dróg przejść musiałeś, wodzu nasz zwycięski,
Tyle klęsk przejść musiałeś by podnieść się z klęski,
Tyle lat musiałeś czekać by teraz już w chwale,
Rządzić Polską, by zmieniać nasz kraj stale

W kierunku mocarstwa od morza do morza,
By wszystkie narody od Bałkanów po Bałtyk
A nawet ptaki co krążą w przestworzach,
Wielbiły Polskę i wielbiły jej wodza.

O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków,
Który nasz naród wyprowadzisz z klęski,
Który zdobędziesz imperium Lechitów,
I znów odrodzisz Warszawę i Kraków.

Niech będzie pamięć Twego brata Lecha
Na zawsze w kraju świętego Wojciecha
Łączyć a nie dzielić naród nasz wybrany.

8 Styczeń 2018, 19:08
Odpowiedź #1012

Offline MACIEJ-EK

• klubowicze

• 892
« Odpowiedź #1012 dnia: 8 Styczeń 2018, 19:08 »
Millaka, nie Ty pierwszy nabijasz się z obecnych rządów a jeśli chodzi o szkoły....hmm. Nie wiem, po jakiego grzyba w ogóle było zmieniane coś, co działało od lat. Za czasów gimnazjów {czyt. za rządów PO} Polska doczekała się kilku pokoleń niedouków, którzy przez olewający stosunek szkoły do ucznia i na odwrót wejdą w życie nie znając naszej historii, zasad poprawnej polszczyzny itd. Nauczanie "po łebkach" zaczyna zbierać żniwo. W całym szkolnictwie sytuacja podobna do tej, opisywanej przez chemika

8 Styczeń 2018, 20:55
Odpowiedź #1013

Offline marlik

• klubowicze

• 5.652
  • E39 528 na bogato.

« Odpowiedź #1013 dnia: 8 Styczeń 2018, 20:55 »
Chyba nie do końca się jasno wyraziłem. Chodzi mi o to, że zmiana rodzaju szkoły, zmiana klas itp nic nie da bo trzeba zmienić program nauczania. Akurat ja uważam, że program, który ja miałem był o wiele lepszy niż ten, który ma  mój 16 letni syn.

9 Styczeń 2018, 08:08
Odpowiedź #1014

Offline MACIEJ-EK

• klubowicze

• 892
« Odpowiedź #1014 dnia: 9 Styczeń 2018, 08:08 »
[...] Chodzi mi o to, że zmiana rodzaju szkoły, zmiana klas itp nic nie da bo trzeba zmienić program nauczania. [...]

Kiedy te dwie rzeczy są ze sobą ściśle powiązane a raczej druga jest zależna od pierwszej.Wcześniej nauczyciel w szkole średniej miał o cały rok więcej czasu na to, by porządnie zrealizować program a do niedawna ten sam nauczyciel musiał osiągnąć to samo, tyle że w o wiele krótszym czasie. Siłą rzeczy to nie jest realne. Ktoś powie - były gimnazja, które miały przygotować, dać podbudowę do nauki w szkole średniej. Tyle tylko, że te gimnazja nie dawały nic poza jakimś tam minimum.

9 Styczeń 2018, 22:41
Odpowiedź #1015

Offline marlik

• klubowicze

• 5.652
  • E39 528 na bogato.

« Odpowiedź #1015 dnia: 9 Styczeń 2018, 22:41 »
[...] Chodzi mi o to, że zmiana rodzaju szkoły, zmiana klas itp nic nie da bo trzeba zmienić program nauczania. [...]

Kiedy te dwie rzeczy są ze sobą ściśle powiązane a raczej druga jest zależna od pierwszej.Wcześniej nauczyciel w szkole średniej miał o cały rok więcej czasu na to, by porządnie zrealizować program a do niedawna ten sam nauczyciel musiał osiągnąć to samo, tyle że w o wiele krótszym czasie. Siłą rzeczy to nie jest realne. Ktoś powie - były gimnazja, które miały przygotować, dać podbudowę do nauki w szkole średniej. Tyle tylko, że te gimnazja nie dawały nic poza jakimś tam minimum.
Mi chodzi o to, że należy postawić na naukę, a nie na umiejętność rozwiązywania testów. Nie mówię, ze za tym ma nie iść zmiana ilości klas, szkół itp, bo to jest faktycznie konieczne i w moim mniemaniu lepsze od jakiś gimnazjów, ale to powinien być skutek zmiany, a nie powód zmiany. W tej chwili jest zmiana szkół i reforma szkół, ale nie idzie za tym odpowiednia zmiana programu nauczania. Chodzi mi o to, ze obecnie program jest napisany "na kolanie" i nie jest przystosowany do obecnej zmiany szkół. Poprawa programu nauczania na pewno powstanie, ale będzie ona ewoluowała, a ja uważam, ze powinno być odwrotnie. Najpierw program, a potem szkoły... a nie odwrotnie.

12 Styczeń 2018, 09:53
Odpowiedź #1016

Offline DRIVER

• 1.130

« Odpowiedź #1016 dnia: 12 Styczeń 2018, 09:53 »
Wielu z nas jest rodzicami,i dokładnie widzimy podejście naszych dzieci do nauki jak i nauczycieli do ich nauki.Kiedyś wszystko było w podręcznikach,książkach i na tym opiera się nasza dzisiejsza wiedza,dziś w podręcznikach to znikoma informacja,a nauczyciel jasno udziela informacji uczniowi: odpowiedzi do zadań znajdziecie w internecie!!! To jest reforma szkół?  Ze względu na charakter pracy,mam ciągły kontakt z nastolatkami,i większość z nich bez skrupułów opowiada "pi.....lić" szkołe,chodzę bo muszę.Za mnie po 8 klasach trzeba było iść wyżej,choćby do zawodówki.A teraz większość gimnazjalistów twierdzi że po gimnazjum wolą iść do pracy,niż siedzieć w szkole,a najwyżej zaliczyć wieczorówkę.No i najważniejsze i najczęstsze padające słowa: "pójdę do stolarza i zarobie w h...j kasy.I faktycznie Stolarz wszystkich przygarnie,efekty tego kompletnego debilizmu już widać.Wyznacznikiem życia dzisiejszej większości młodzieży jest Telefon-Kasa-Prawko/Auto.
E39 525 tds

15 Styczeń 2018, 17:26
Odpowiedź #1017

Offline Millaka

• klubowicze

• 6.550
  • XLH by CPO ´83

« Odpowiedź #1017 dnia: 15 Styczeń 2018, 17:26 »
Panowie, to mi wygląda trochę jak konflikt pokoleń ;)
Wasi rodzice też napewno nie byli zadowoleni jak mogliście używać w szkole kalkulatorów.
...i napewno twierdzili że praca z liczydłem więcej by was nauczyła.
A jeśli chodzi o testy, to uważam że to jest bardzo dobry sposób na sprawdzenie nauczonego materiału.
Wymaga to nie tylko nauczenie się na pamięć, ale rownież zrozumienie tego co się "wkuwało".
Jako przykład macie te słynne i proste testy na prawko, myślicie że ci co je oblewają są mało inteligentni?
...oni po prostu tego nie rozumieją.

15 Styczeń 2018, 18:29
Odpowiedź #1018

Offline chemik211

• 3.632
  • E23 to wielkości początek

« Odpowiedź #1018 dnia: 15 Styczeń 2018, 18:29 »
Panowie, to mi wygląda trochę jak konflikt pokoleń ;)
Wasi rodzice też napewno nie byli zadowoleni jak mogliście używać w szkole kalkulatorów.
...i napewno twierdzili że praca z liczydłem więcej by was nauczyła.
A jeśli chodzi o testy, to uważam że to jest bardzo dobry sposób na sprawdzenie nauczonego materiału.
Wymaga to nie tylko nauczenie się na pamięć, ale rownież zrozumienie tego co się "wkuwało".
Jako przykład macie te słynne i proste testy na prawko, myślicie że ci co je oblewają są mało inteligentni?
...oni po prostu tego nie rozumieją.
I tu się będę kłócił testy na prawko są debilne, nawet przepisów nie trzeba znać aby je zdać, wystarczy na pamięć się nauczyć więc przykład bardzo słaby, co do testów w szkole to jest prawie jak na egzaminie na prawko i z nauką nie ma to nic wspólnego, ktoś jak się uczył starym programem nie ma problemów z testami a za to ci co się teraz uczą mają problem opowiedzieć o tym co się uczą tylko testy zdają, mówiąc prościej są debilami

15 Styczeń 2018, 19:26
Odpowiedź #1019

Offline MACIEJ-EK

• klubowicze

• 892
« Odpowiedź #1019 dnia: 15 Styczeń 2018, 19:26 »
Dokładnie chemik, tak jest. Jestem za daleko, flacha pękłaby na pewno. Sporo nauczycieli szło na łatwiznę, podpowiadało uczniom, gdzie w internecie mogą znaleźć odpowiedzi do testów, ponieważ sami korzystali z gotowców, by "usprawnić" sobie pracę. To jest {mam nadzieję, że było} chore